Jak przygotować się do szkolenia wspinaczkowego?

 

Ton Sai Roof przewieszone klimaty wspinaczkowe z Tailandi; Szkoła Wspinania Cerro Kurs skałkowy CERRO www.cerro.eu kurs wspinaczki na Jurze i w Sokolikach kurs wspinaczkowy pełny Jura Sokoliki kurs skałkowy podstawowy obóz wspinaczkowy Maroko, Tajlandia, Hiszpania, Włochy, Sycylia, Arco, Grecja, Kalymnos, Karpathos, Turcja. Instruktor PZA wspinaczka skałkowa, wspinanie sportowe, wspinanie tradycyjne na własnej protekcji, wspinanie wielowyciągowe, autoratownictwo www.cerro.eu

 

W jakim wieku mogę uczestniczyć w kursie wspinaczkowym?

Szkoliliśmy na naszych kursach zarówno w wieku przedszkolnym 7 i 8 latki, pod opieką rodziców oraz osoby powyżej 60 roku życia. Uważamy, że wspinanie jest dla każdego. Ograniczenia są jedynie w Waszych umysłach - Sky is the limit.

W zasadzie jedyne ograniczenie wiekowe jest ograniczeniem formalnym.

Na nasze szkolenie możesz się zapisać jeśli masz ukończone 18 lat. Osoby młodsze proszone są o przyniesienie na szkolenie, podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenia/zgody na uczestnictwo w wybranym szkoleniu, wraz ze zdjęciem dowodu osobistego.

 

Jak mam przygotować się do kursu wspinaczkowego? 

Zadbaj o kondycję fizyczną.

Kurs trwa niemal cały dzień, zajęcia są intensywne i obciążające zarówno fizycznie jak i psychicznie. To nie są przysłowiowe rurki z kremem. Nieznaczy to, że kurs wspinaczkowy jest tylko dla osób bardzo sprawnych fizycznie. Traktujemy naszych podopiecznych indywidualnie i dobieramy drogi wspinaczkowe, głównie pod kątem osób słabszych fizycznie.

Podczas szkolenia będziemy sporo podchodzić w terenie leśnym i górzystym, często z ciężkim plecakiem. Dlatego też warto się na to przygotować. Zazwyczaj waga plecaka ze sprzętem, wraz z Twoimi rzeczami to około 10kg.

Instruktor prowadzacy zajęcia nie jest Sherpą, nie będzie nosić za Ciebie Twojego sprzętu wspinaczkowego.

 

Czy wymagana jest umiejętność wspinaczki przed przystąpieniem do szkolenia?

Naturalnie nie ma takiej konieczności. Szkolimy osoby początkujące, również te które nigdy nie miały kontaktu ze wspinaniem czy ze skałkami.

Nie zaszkodzi natomiast odwiedzenie ścianki wspinaczkowej, zapisanie się na zorganizowane zajęcia u kompetentnego instruktora wspinaczki lub trenera. Umiejętności wspinaczkowe, obycie się z ekspozycją, na pewno sprawią że szkolenie jakie będziesz odbywać zrealizujesz z większą przyjemnością.

Wspinanie to głównie praca nóg, ale jeśli nie masz dostępu do ścianki wspinaczkowej, oprócz kondycji fizycznej zadbaj o wzmocnienie górnych parti mięśni Twojego  ciała. Proste ćwiczenia ogólnorozwojowe takie jak pompki, brzuszki, wzmocnienie mięśni głebokich czy ostrożne zwisty na drążku lub listewce z pewnością ułatwią pierwsze kroki w skałkach.

Osoby, które myślą o II etapie szkolenia,  powinny ukończyć I etap szkolenia, bądź przedstawić wykaz ubezpieczonych dróg wspinaczkowych o stopniu przynajmniej V w skali UIAA, pokonanych w stylu OS.

 

 

Na skróty.

Zobacz zestawenie programów naszych szkoleń.

 

 

 Szkoła Wspinania Cerro Kursy wspinaczki skalnej, Jura, Sokoliki, wyjazdy, szkolenia Kraków i obozy wspinaczkowe.

 

Masz masz pytania, wątpliwości lub coś jest dla Ciebie niejasne?

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy:

 

 


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tel.: +48 501 937 021 Paweł

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna