Szpej

 

Szpej - w wspinaczkowym slangu oznacza ekwipunek, wyposażenie jakie zabiera ze sobą wspinacz, udający się na wspinaczkę. Określenie tym nazywamy głównie sprzęt techniczny wspinaczkowy, ale również inne przydatne wyposażenie skałołazów, jak sprzęt biwakowy, odzież etc.

 Szkoła Wspinania Cerro Kurs wspinaczkowy Szpej sprzęt wspinaczkowy. Szkoła Wspinania Cerro Kurs skałkowy CERRO www.cerro.eu kurs wspinaczki na Jurze i w Sokolikach kurs wspinaczkowy pełny Jura Sokoliki kurs skałkowy podstawowy obóz wspinaczkowy Maroko, Tajlandia, Hiszpania, Włochy, Sycylia, Arco, Grecja, Kalymnos, Karpathos, Turcja. Instruktor PZA wspinaczka skałkowa, wspinanie sportowe, wspinanie tradycyjne na własnej protekcji, wspinanie wielowyciągowe, autoratownictwo www.cerro.eu

 

Co potrzebuję ze sobą zabrać na kurs wspinaczkowy? 

 

Odzież, obuwie, drobiazgi.

Kursy wspinaczkowe w dużym zakresie czasu, odbywają się na świeżym powietrzu. Musisz się przygotować na każde warunki pogodowe. W trakcie wspinania ważna jest niekrępująca ruchów odzież, dostosowana do aktualnych temperatur i warunków amosferycznych.

 

Szpeju będzie sporo, zabierz ze sobą plecak 30-40l.
Często poruszamy się w terenie, w którym przydają się "wolne ręce". Plecak jest niezbędym elementem Twojego wyposażenia.

 

Pamiętaj o odpowiednim obuwiu.
Czesto będziemy działać w terenie leśnym, sklanym, górzystym. Buty powinny być wygodne w miarę lekkie i mieć odpowiedni protektor, gdyż łatwo w takim terenie sie pośliznąć. Mogą to być niskie półbuty typu podejściowego, ale nie zaszkodzą buty wysokie, takie jakie ubierasz na letnie górskie wycieczki.

W skałkach nie asekurujemy w klapkach! Tylko pełne obuwie!

 

Zabierz ze sobą ciepłe odzienie (polar, primaloft, puchówka), czasem przyda się ciepła czapka,  buffka (chusta tunelowa) i rękawiczki.
Pamiętaj o kurtce przeciwdeszczowej, czasem może warto też spakować do plecaka i parasol ;).

 

Nie zapomnij o takich drobiazgach jak czołówka (!), okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UVA UVB, spray przeciw insektom, apteczka.

 

Pamiętaj o dokumentach, zwłaszcza w wypadku wyjazdów zagranicznych - o karcie EKUZ, polisie i paszporcie, ważnym przynajmniej 6 miesięcy.

 

Czy szkoła zapewnia sprzęt wspinaczkowy?

Zapewniamy komplet sprzętu wspinaczkowego - poza butkami wspinaczkowymi.
Sprzęt przekazujemy Wam pierwszego dnia i odbieramy go w komplecie ostatniego dnia po kursie. Za sprzęt wspinaczkowy odpowiada uczestnik szkolenia. 

Przekazywany Wam sprzęt wspinaczkowy, posiada  odpowiednie certyfikaty (CE) oraz atesty (UIAA), a stan techniczny pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zajęć. Pamiętaj, że Ty również kontrolujesz stan techniczny sprzętu w trakcie użytkowania.

Poinformuj nas jeśli zauważysz coś co Ciebie niepokoi. Od tego może zależeć Twoje zdrowie albo nawet życie!

 

Szczegółowa listę sprzętu, adekwatną do danego kursu wspinaczkowego, otrzymasz po zapisaniu się.

 

Czy mogę zabrać ze sobą własny sprzęt wspinaczkowy?

Nie zabraniamy używania własnego sprzętu wspinaczkowego, jeśli jest tylko sprawny technicznie.
Przydaje się kask i własna uprzaż, jednak nie jest to konieczne - szkoła zapewnia komplet sprzętu, łącznie ze sprzętem osobistym.

 

 

 

 Szkoła Wspinania Cerro Kursy wspinaczki skalnej, Jura, Sokoliki, wyjazdy, szkolenia Kraków i obozy wspinaczkowe.

 

Masz masz pytania, wątpliwości lub coś jest dla Ciebie niejasne?

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy:e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tel.: +48 501 937 021 Paweł

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna