Dojazd

 

Gdzie odbywają się szkolenia?

Kursy wspinaczkowe organizowane przez Szkołę Wspinania Cerro, odbywają się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej a także w Sudetach.

W pierwszym wypadku szkolimy głównie w tzw. Dolinkach Podkrakowskich, są to oddalone o około 15-25 km od Krakowa dolinki krasowe, których nieodłącznym elementem krajobrazu są skałki wapienne, dochodzące do 80m wysokości (Sokolica w
dol. Będkowskiej). Tu w dolinkach: Bolechowickiej, Kobylańskiej, Będkowskiej oraz w dolinie Kluczwody, jak i w nieodległych Ostańcach Jerzmanowickich, gdzie realizujemy nasze kursy wspinaczkowe.

Szkolimy również na Jurze Północnej i Środkowej.

Drugim terenem naszych działań są Sudety i znajdujące się w nich Rudawy Janowickie, w szczególności Sokoliki. Granitowe turnie, niedaleko Jeleniej Góry ok. 100km od Wrocławia, gdzie znajdują się drogi wspinaczkowe doskonale przygotowujące adeptów kursów wspinaczkowych do wspinania w górach. Sokoliki doskonale nadają się do nauki wspinania na własnej protekcji, poruszania się w formacjach wklęsłych tj. rysy, komin, zacięcia. Pozwala to na bardzo dobreprzygotowanie do kursu taternickiego.

Jeśli chcesz odwiedzić oba temiejsca zapraszamy na nasz Kurs wspinaczkowy pełny Jura + Sokoliki lub rozdzielenie szkolenia na dwa etapy I etap szkolenia: Kurs wspinaczkowy po drogach ubezpieczonych , który zrealizujesz na  Jurze w wapieniu
II etap szkolenia: Kurs wspinaczkowy po drogach nieubezpieczonych i drogach wielowyciągowych, w trakcie którego będziesz się wspinać w granicie Sokolików.

 

 

Noclegi i wyżywienie

 

Gdzie jest przewidziany nocleg na czas kursu wspinaczkowego?

Wybieramy na nocleg, miejsca nieodległe od terenu naszego działania. Na miejsce noclegu musisz dostać się indywidualnie, jednak jeśli jest nam to po drodze to chętnie pomożemy.

 

 

Jura okolice Krakowa: Szkoła Wspinania Cerro Kurs wspinaczkowy Emocjonujacy zjazd z Żabiego Konia dol. Kobylańska. Szkoła Wspinania Cerro Kurs skałkowy CERRO www.cerro.eu kurs wspinaczki na Jurze i w Sokolikach kurs wspinaczkowy pełny Jura Sokoliki kurs skałkowy podstawowy obóz wspinaczkowy Maroko, Tajlandia, Hiszpania, Włochy, Sycylia, Arco, Grecja, Kalymnos, Karpathos, Turcja. Instruktor PZA wspinaczka skałkowa, wspinanie sportowe, wspinanie tradycyjne na własnej protekcji, wspinanie wielowyciągowe, autoratownictwo www.cerro.eu

Na czas szkolenia w okolicach Krakowa, proponujemy znalezienie sobie noclegu w okolicach Dolinek Podkrakowskich. Miejscowości, które im odpowiadają to Bolechowice, Kobylany, Będkowice, etc. Znajdziecie tu wiele agroturystyk,
w których możecie się zatrzymać. Ze sprawdzonych miejsc bliżej natury, proponujemy 'Brandysówkę" w dolinie Będkowskiej.


Biorąc pod uwagę bliskość dolinek
w stosunku do Krakowa, miejsce noclegowe możesz znaleźć również
w mieście, najlepiej w jego północno-zachodniej części.
Jeśli nie dysponujesz własnym transportem, w teren działania możemy dojeżdżać razem. Jako miejsce spotkania, zwykle preferujemy okolice Ronda Ofiar Katynia (ROK)
- wyjazd z Krakowa w stronę Katowic.

Takie rozwiązanie, proponujemy również osobom zamieszkałym w Krakowie.

 

 

  Szkoła Wspinania Cerro Kursy wspinaczki skalnej, Jura, Sokoliki, wyjazdy, szkolenia Kraków i obozy wspinaczkowe.

 

 

Sokoliki: Szkoła Wspinania Cerro Kurs wspinaczkowy Sokoliki widoki z JastrzębiejTurni. Szkoła Wspinania Cerro Kurs skałkowy CERRO www.cerro.eu kurs wspinaczki na Jurze i w Sokolikach kurs wspinaczkowy pełny Jura Sokoliki kurs skałkowy podstawowy obóz wspinaczkowy Maroko, Tajlandia, Hiszpania, Włochy, Sycylia, Arco, Grecja, Kalymnos, Karpathos, Turcja. Instruktor PZA wspinaczka skałkowa, wspinanie sportowe, wspinanie tradycyjne na własnej protekcji, wspinanie wielowyciągowe, autoratownictwo www.cerro.eu

Gdy kurs lub szkolenie wspinaczkowe odbywa się w Sokolikach, dojeżdżacie na miejsce spotkania indywidualnie, zazwyczaj jest to baza noclegowa 9up w Trzcińsku.
Do Trzcińska poza włąsnymtransportem można dojechać pociągiem. Możemy też Was odebrać z Janowic Wielkich lub jeśli mieszkacie na trasie Kraków-Trzcińsko to możliwy jest również transport z nami.
W ten sposób przemieszczamy się z okolic Krakowa w trakcie dnia odpoczynkowego na Kursie wspinaczkowym pełnym Jura + Sokoliki.

W Sokolikach możecie znaleźć wiele miejsc noclegowych na każdą kieszeń, spęniających różne standardy.

My zazwyczaj wybieramy agroturystykę w Trzcińsku, najczęściej zatrzymujemy się w bazie noclegowej 9up.
Z tego miejsca w skałki, mamy około 20-30min spaceru, górskim szlakiem. Nie jest to zbyt duża odległość, ale jej codzienne pokonywanie może sprawić trudności. Dlatego też warto zadbać wcześniej o kondycję fizyczną, gdyż w rejon działania, mamy niemal cały czas pod górkę.

9up, oferuje noclegi w schroniskowych klimatach: w sali zbiorowej na łóżkach piętrowych, na poddaszu na materacach lub we własnym namiocie. Istnieje również możliwość wynajmu apartamentu w sąsiedniej agroturystyce, po wcześniejszej rezerwacji.

Na miejscu jest kuchnia, gdzie możesz przygotować sobie posiłek lub można się udać do odległych o około 5km Janowic Wielkich lub Karpnik, gdzie można coś zjeść w lokalnej knajpce. Najbliższy większy sklep spożywczy znajduje się w Janowicach Wielkich.

 

 

Na skróty.

Zobacz zestawenie programów naszych szkoleń.

 

 

 Szkoła Wspinania Cerro Kursy wspinaczki skalnej, Jura, Sokoliki, wyjazdy, szkolenia Kraków i obozy wspinaczkowe.

 

Masz masz pytania, wątpliwości lub coś jest dla Ciebie niejasne?

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy:e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tel.: +48 501 937 021 Paweł

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna