Szkolenie wspinaczkowe - jak to u nas wygląda?

 

 kurs wspinaczkowy skałkowy poznań

 

Co nas wyróżnia?

Prawie 20 lat wspinania w górach i skałkach oraz 10 lat szkolenia, pozwoliło na opracowanie unikatowych programów szkolenia dostosowanych do potrzeb naszych kursantów.

 

Szczególnym przykładem jest tu nasz autorski Kurs Pełny Jura + Sokoliki, stosujemy  dwu etapowy model szkolenia, dzieląc kurs skałkowy na:
I etap szkolenia: Kurs wspinaczkowy po drogach ubezpieczonych i II etap szkolenia: Kurs wspinaczkowy po drogach nieubezpieczonych i drogach wielowyciągowych.

Dzięki czemu nasi podopieczni bez większych problemów, wspinają się samodzielnie i kontynuują szkoleniową pzygodę na kursach taternickich.

Szczegółowe programy szkoleń znajdziesz wybierając odpowiedni kurs.

 

Staramy się również wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych klientów i dostosowujemy szkolenia również indywidualnie. Jeśli masz pomysł na doszkolenie się pod okiem instruktora, chcesz się czegoś dowiedzieć lub potrzebujesz indywidualnego toku nauczania, napisz do nas.

 

W jaki sposób szkolimy?

Kursy wspinaczkowe w więkrzości przypadków, prowadzimy według sprawdzonej formuły przygotowanej przez PZA  (Polski Związek Alpinizmu). Dzięki tej metodzie szkolenia masz pewność, że program kursu będzie nastawiony na merytoryczny, spójny z innymi szkołami przekaz wiedzy.

Szkoląc się u nas, otrzymasz pakiet informacji pozwalający na samodzielne wspinanie w skałkach oraz górach typu skalnego.

W trakcie szkolenia stosujemy atestowany i sprawdzony technicznie sprzęt wspinaczkowy. Posiadający właściwe certyfikaty bezpieczeństwa CE i atesty UIAA, który staramy się sukcesywanie wymieniać wraz z jego zużyciem. Dzięki czemu masz pewność, że wspinasz się stosując najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Twoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Twoich partnerów wspinaczkowych jest dla nas priorytetem zarówno w trakcie szkolenia, jak i po nim.

Instruktor prowadzący szkolenie, kładzie główny nacisk na bezpieczeństwo, służy Tobie pomocą i jest zawsze tam gdzie być powinien, tak aby szkolenie przebiegło bez przykrych konsekwencji.

 

Ile osób będzie na kursie?

W trakcie szkolenia, kładąc nacisk na Wasze bezpieczeństwo, stosujemy sprawdzoną metodę nauczania PZA.

Na jednego instruktora szkolącego grupę na kursie skałkowym może przypadać nie więcej niż 4 osoby.

 

Minimalna ilość uczestników, aby kurs mógł się odbyć to dwie osoby. Dlatego też, zachęcamydozglaszania się w grupach, dla takich osób przewidujemy zniżki w wysokości od 5-15% w zależności od ilości zapisujących się osób.

Szkolimy również indywidualnie, jednak nie dotyczy to standardowych kursów wspinaczkowych. Indywidualne szkolenia przeprowadzamy z poszczególnych elementów materiału kursu wspinaczki, na zasadzie warsztatów wspinaczkowych. Mogą to być różne zagadnienia techniczne typu: nauka zjazdów na linie, nauka zakładania asekuracji własnej, niektóre elementy
i metody tzw. autoratownictwa.

 

Jak wygląda przykładowy dzień kursu wspinaczkowego?

Nie stosujemy sztywnych ram czasowych - pracujemy "bez zegarka". Co to oznacza?

Instruktor prowadzący szkolenie, ma za zadanie przeprowadzić zającia z zakresu programu przewidzianego na dany dzień kursu. Niemniej to czy zostanie plan zrealizowany wiele zależy od Was, uczestników szkolenia. Prowadzący bierze pod uwagę wiele czynników, tj. Wasze samopoczucie fizyczne i psychiczne, pogodę przewidzianą na obecny dzień i kolejne oraz program jaki ma być zrealizowany.

Staramy się być elastyczni. Jednak to od instruktora zależy kiedy zajęcia się rozpoczną i zakończą danego dnia.

 

To jak to wygląda?

Spotykamy się w wyznaczonym miejscu około godziny 8-9 rano. Zajęcia trwają do godziny 16/17.

Nie stosujemy przerw na posiłki, poza czasem przeznaczonym na część wykładową - to jest moment kiedy masz czas na uzupełnienie zasobów.

Instruktor się nie obrazi, jeśli coś zjesz w tym czasie.

Jeśli jest to początek kursu to rozpoczynamy go od krótkiego przedstawienia zasad panujących na szkoleniu. Po czym udajemy się na miejsce szkolenia. Zaczynamy od części wykładowej, a następnie przechodzimy do praktyki i na tym się koncentrujemy danego dnia.

W kolejne dni rozpoczynamy zajęcia od powtórzenia materiału z poprzedniego dnia, z dodaniem paru nowych elementów programu. Zajęcia zazwyczaj kończymy wykładem teoretycznym, którego elementy będziemy realizować następnego dnia.

Te rzeczy dobrze powtórzyć po powrocie do miejsca w którym przebywasz, tak aby kolejnego dnia tylko usystematyzować sobie materiał przed praktyką.

 

A jak będzie padał deszcz to czy kurs skałkowy się odbędzie?

Kurs wspinaczkowy łączy elementy wykładów teoretycznych z praktyką w skałkach oraz powtarzeniam nauczonych operacji sprzętowych.

Dużą część zajęć jesteśmy w stanie przeprowadzić "na ziemi", co oznacza że materiał szkoleniowy zostanie zrealizowany nawet gdy warunki pogodowe są niekorzystne.


W takie dni szkolimy w miejscach naturalnie "zadaszonych", tj. groty, jaskinie czy stojąc pod okapami. W sytuacji skrajnej, zajęcia mogą odbyć się na ściance wspinaczkowej.

 

 

Na skróty.

Zobacz zestawenie programów naszych szkoleń.

 

 

 Szkoła Wspinania Cerro Kursy wspinaczki skalnej, Jura, Sokoliki, wyjazdy, szkolenia Kraków i obozy wspinaczkowe.

 

Masz masz pytania, wątpliwości lub coś jest dla Ciebie niejasne?

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy:

 



e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tel.: +48 501 937 021 Paweł

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna