Obozy wspinaczkowe - odpowiedzi na częste pytania 

 

 

Szkoła Wspinania CERRO Maroko wąwóz Todra. Szkoła Wspinania Cerro Kurs skałkowy CERRO www.cerro.eu kurs wspinaczki na Jurze i w Sokolikach kurs wspinaczkowy pełny Jura Sokoliki kurs skałkowy podstawowy obóz wspinaczkowy Maroko, Tajlandia, Hiszpania, Włochy, Sycylia, Arco, Grecja, Kalymnos, Karpathos, Turcja. Instruktor PZA wspinaczka skałkowa, wspinanie sportowe, wspinanie tradycyjne na własnej protekcji, wspinanie wielowyciągowe, autoratownictwo www.cerro.euSzukam wyjazdu wspinaczkowego,
czy organizujecie kursy wspinaczkowe za granicą Polski?

 

Naturalnie. W okresie od jesieni do wiosny, kiedy w Polsce pogoda nie sprzyja szkoleniu w skałkach, organizujemy wyjazdy wspinaczkowe za granicę w bardziej przyjazne miejsca.

Szkolimy i doskonalimy Wasze wspinanie w wielu pięknych miejscach na świecie, organizując tam obozy wspinaczkowe. Wybieramy lokalizacje umożliwiające aktywny wypoczynek oraz poznanie lokalnej kultury, kuchni i obyczajów.

Spotkasz nas w  tropikalnych klimatach Tajlandii czy Laosu, w egzotycznym Maroko,
w magicznej Turcji. A może wolisz poszukać bliżej? Tu również można świetnie się powspinać. ProponujemyTobie wyjazd na greckie wyspy Kalymnos lub Karpathos
albo do kontynentalnego Leonidio. Wspinamysię również w Chorwacji w Paklenicy
lub w Omisu, wyjeżdżamy do Włoch do Arco lub na Sycylię, bywamy również we wspinaczkowym El Dorado jakim jest Hiszpania oraz wielu innych miejscach w Europie i na świecie.

Szukasz wyjazdu wspinaczkowego, gdzie możesz się doszkolić, pozwiedzać, poznać nowych ludzi, zdobyć nowe doświadczenia?
Może chcesz z nami pojechać na obóz wspinaczkowy?

Wybierz termin, wypełnij formularz zapisów lub napisz do nas.

 

 

W jaki sposób mogę pojechać z Wami na wyjazd wspinaczkowy?

Nasze wyjazdy i obozy wspinaczkowe organizujemy na podobnych zasadach
co w wypadku tradycyjnych kursów i szkoleń wspinaczkowych.
Żeby się zapisać wejdź na stronę Obozy wspinaczkowe, tu wybierasz miejsce i termin, następnie rejestrujesz się na interesujące Ciebie wydarzenie.

 

Jak wygląda kwestia dojazdów na obozy wspinaczkowe?

Na wyjazdy zwykle jedziemy, korzystając z transportu drogowego - w wypadku bliższych destynacji tj. Chorwacja czy północne Włochy - wyjeżdżamy busem
z Krakowa, możemy też Was zabrać z trasy przejazdu.

Jeśli jedziemy dalej (Grecja, Hiszpania lub Sycylia albo kierunki egzotyczne tj. Maroko czy Tajlandia) wybieramy transport lotniczy, a na miejscu korzystamy z transportu lokalnego lub wynajmujemy samochód na czas wyjazdu. Wówczas umawiamy się na lotnisku 3h przed odlotem. Pamietaj o ważnym paszporcie!

Koszta związane z transportem na miejsce docelowe pokrywają solidarnie uczestnicy wyjazdu. Podobnie jest z noclegami.

W zależności od wybranej destynacji wyjazdu nocujemy w wynajętych kwaterach (Europa), lokalnych zajazdach (marokańskie Riady) lub w bambusowych chatkach (Tajlandia, Laos). Możliwe są też opcje bardziej budżetowe tj. camping - namiot
lub mobile house/bungalow albo nawet wersja survivalowa tzw. "kszon".

Wiele zależy od miejsca do którego się udajemy. Opcje noclegowe podajemy adekwatnie do każdego z rodzajów wyjazdu wspinaczkowego.

 

A jak jest z wyżywieniem na takich obozach wspinaczkowych?

Wybierając kierunki egzotyczne, preferujemy lokalną kuchnię u gopodarzy, u których się zatrzymaliśmy lub jemy w zaprzyjażnionych knajpkach. Takie rozwiązanie pozwala na poznanie miejscowych zwyczajów i rodzimych smaków. Co jest niewątpliwym atutem tego typu wyjazdów.

Gdy pojedziemy w bardziej cywilizowane miejsca i mamy dostęp do kuchni to zwykle gotujemy razem, podobnie jest na campingach czy w tzw. "kszonie". Możemy też udać się dorestauracji lub po prostu pójść na pizzę.

Nie narzucamy nikomu naszej diety i jeśli chcecie to możecie przygotowywać sobie posiłki indywidualnie.

 

Jaką polisę ubezpieczeniową będę potrzebować na taki wyjazd?

Polisa ubezpieczeniowa jest sprawą bardzo ważną, zwłaszcza jeśli dotyczy to wyjazdów zagranicznych. W Polsce jesteśmy objęci ubezpieczeniem społecznym i ratownicze akcje górskie są bezpłatne. Natomiast za granicą Polski brak takiego ubezpieczenia w razie wypadku, może Ciebie bardzo dużo kosztować.

Jadąc na wyjazd zagraniczny przykładamy szczególną uwagę do wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Zazwyczaj wykupujemy ją w Ergo Hestia wybierając rozszerzony
o sporty wysokiego ryzyka wariant II. Jest to dość wysoka polisa, obejmująca akcję górską, pokrywające w znacznym stopniu Koszty Leczenia za granicą oraz dająca ubezpieczenie z zakresu OC. Na temat szczegółowych warunków ubezpieczenia możesz przeczytać na stronie Hestii (OWU).

Oczywiście, mozesz się doubezpieczyć - to zawsze jest dobry pomysł - w towarzystwie ubezpieczeniowym, któemu ufasz.

Alternatywą do ubezpieczenia,które preferujemy jest polisa Bezpieczny Powrót jaką oferuje PZU.

Wyruszając w tereny górskie warto również rozważyć dołączenie do Alpenverein Austria Grupa Polska. Członkostwo w powyższym stowarzyszeniu, oprócz polisy daje również wiele profitów w schroniskach górskich oraz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez poszczególne sekcje.
Jednak musisz pamiętać iż ta polisa nie obejmuje NNW ma ograniczone OC i nie dotyczy standardowych okoliczności jakie są zawarte w standardowych polisach podróznych  tj. ubezpieczenie bagażu.

 

Pamiętaj, jadąc na europejski wyjazd zagraniczy o zabraniu karty EKUZ - to potwierdzenie, że masz ubezpieczenie społeczne w Polsce.

 

 

 

 Szkoła Wspinania Cerro Kursy wspinaczki skalnej, Jura, Sokoliki, wyjazdy, szkolenia Kraków i obozy wspinaczkowe.

 

Masz masz pytania, wątpliwości lub coś jest dla Ciebie niejasne?

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy:e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tel.: +48 501 937 021 Paweł

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna