Blacha PZA. Potwierdzenie kompetencji instruktora i  świadectwo kwalifikacji nadane przez Polski Związek Alpinizmu.
 

W poniższym tekście chciałbym poruszyć kwestię podstawowych błędów, z jakimi możemy mieć do czynienia w trakcie uprawiania różnych odmian wspinania.

Tekst ten ma charakter luźny i informacyjny i nie powinien być traktowany jako ekwiwalent szkolenia w skałach, na kursie wspinaczkowym.

 

W Szkole Wspinania Cerro przekazujemy kompletną wiedzę na temat wspinaczki skałowej i z tego miejsca zapraszamy Was na nasze kursy skałkowe.

Liczne programy szkoleniowe z pewnością pomogą Wam wybrać odpowiednią ścieżkę rozwoju.


Biorąc pod uwagę liczne zagrożenia związane ze wspinaniem, dobrze jest rozpocząć swoją przygodę od kursu skałkowego lub uczestnictwa w sekcjach wspinaczkowych. W trakcie tych zajęć kompetentna osoba, instruktor wspinaczki o odpowiednich kwalifikacjach z pewnością wyuści stosowne zasady BHP.

 

A jest ich sporo.

 

Tu zdecydowanie polecamy wybór szkoły wspinania, która może szczycić się posiadaniem kadry z uprawnieniami Polskiego Związku Alpinizmu.

Jako Szkoła Wspinania Cerro jesteśmy szkołą z blachą.

To synonim bezpieczeństwa, jakości i gwarancja poprawności, Twojego szkolnia!

 

Ponad to kurs wspinaczki skałkowej to okazja do przećwiczenia operacji sprzętowych w terenie i nabycia odpowiednich odruchów oraz poznania przyszłych partnerów wspinaczkowych. Co też jest bardzo ważne, gdyż to od nich i ich umiejętności będzie zależało Wasze zdrowie!

 

Poczytajcie o tym na co należy zwracać uwagę, aby cieszyć się wspinaniem długo i bezpiecznie.

 

 

 

Czego należy unikać w trakcie wspinania?

 

Wiele z błędów wspinaczkowych wywodzi się z roztargnienia, braku przywiązywania uwagi do szczegółów oraz respektowania podstawowych zasad omawianych na kursach wspinaczki skalnej.

Luźna przyjacielska atmosfera w skałkach albo lekka sportowa napinka, w otoczeniu licznych rozpraszaczy, może być przyczyną nieprzyjemnych sytuacji.

Niestety błędy we wspinaczce mogą być zero jedynkowe z trupią czaszką i taka przygoda może się skończyć bardzo źle (oznaczone w tekście na czerwono).

Mogą też pojawić się błędy błahe, zasługujące na żółtą kartkę i ostrzeżenie od losu (oznaczone w tekście na żółto). Dobrze im się przyjrzeć, gdyż w przyszłości możemy już nie doczekać ostrzeżenia.

Warto zwrócić uwagę na to, co robimy już na wstępnym etapie przygotowania się do wspinania oraz w trakcie kolejnych poziomów procesu wspinaczkowego.

Uwaga ta tyczy się nie tylko osoby uprawiającej wspinaczkę, ale również osoby asekurującej ? partnera wspinaczkowego, jak i osób z otoczenia.

Poradnik blog Szkola wspinania Cerro, poczytaj o tym co zrobić aby Twoje wspinanie było bezpieczniejsze.

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna